MAMA AFRICA Kapsule Biodegradabile

L1,315

Paketimi: 25 kapsula

100% Fibra vegjetale

E tretshme. E bërë me fibra të cilat zakonisht degradojnë në natyrë

Nuk përmban metalet dhe derivatet e plastikës të dëmshme per shendetin dhe  mjedisin .

Kafeina / CAFFEINE:1,31 %

Pjekja/ ROASTING: e Erret / DARK

Fortesia / STRENGHT: E Forte / STRONG

17 in stock

SKU: 36002 Kategoritë: ,
Përshkrimi

Përshkrimi: Një përzierje e krijuar për të përmirësuar kafenë afrikane. Mamma Africa është një përzierje e kafeve Arabica nga Burundi dhe Etiopia, djepi i njeriut dhe i kafesë.Përshkrimi i shijimit: E ëmbël, me një notë të këndshme të çokollatës së thekur dhe qumështit, një aciditet i mirë aromatik i plotësuar nga nuanca të agrumeve dhe frutave të kuqe.Aromat kryesore: Çokollatë qumështi, çokollatë e zezë, bukë e thekur, arra, boronica, manaferra, bergamot.